چگونه می توان شکست ها را از پشتیبانی / مقاومت در Binomo معامله کرد

چگونه می توان شکست ها را از پشتیبانی / مقاومت در Binomo معامله کرد

شناخت سطوح حمایت و مقاومت مهارتی است که هر معامله گر باید بر آن مسلط باشد. هنگامی که بدانید چگونه این سطوح را شناسایی کنید، خواهید دید که قیمت در نزدیکی آنها چگونه عمل می کند و می توانید در لحظه مناسب وارد شوید و از تجارت بهره مند شوید.

قیمت در اطراف سطوح حمایت/مقاومت رفتار متفاوتی خواهد داشت. گاهی برمی‌گردد و گاهی بیرون می‌آید. در این راهنمای خاص، ما بر شناسایی شکست قیمت و آنچه که یک معامله گر باید در چنین حالتی انجام دهد تمرکز خواهیم کرد.

چه زمانی قیمت از حمایت یا مقاومت خارج می شود؟

فقط یک توضیح سریع برای داشتن یک وضعیت واضح که همه می دانند سطوح حمایت و مقاومت چقدر است. به نظر می رسد قیمت در محدوده هایی در نوسان است. به نقطه خاصی می رسد و پس از آن برمی گردد. هنگامی که خطی را ترسیم کنید که پایین ترین نقاط قیمت را به هم متصل می کند، خط پشتیبانی دریافت خواهید کرد. اگر خط بالاها را به هم متصل کند، سطح مقاومت خواهد بود. غیر معمول نیست که خط پشتیبانی قبلی مقاوم می شود.

هر دو سطح می توانند قوی یا ضعیف باشند. قدرت با تعداد دفعاتی که قیمت به سطح حمایت/مقاومت می‌رسد و باز می‌گردد بیان می‌شود. اگر این عدد در یک بازه زمانی خاص زیاد باشد، نشان دهنده حمایت/مقاومت قوی خواهد بود. اگر قیمت فقط یک یا چند بار قبل از شکستن جهش کند، سطوح ضعیف هستند. برای خارج شدن از سطح حمایت/مقاومت قوی، حرکت قیمت باید واقعا قوی باشد.

چگونه می توان شکست ها را از پشتیبانی / مقاومت در Binomo معامله کرد
شکستن سطح حمایت/مقاومت معمولاً روند جدیدی را آغاز می کند

چه زمانی حرکت قیمت به اندازه کافی قوی خواهد بود تا از سطح حمایت/مقاومت خارج شود؟

ابتدا باید روند غالب را تعیین کنید. برای این کار از نمودار شمعدانی استفاده کنید. زمانی که شمع ها بزرگ باشند و دو یا چند شمع متوالی همرنگ باشند، متوجه خواهید شد که این روند قوی است.

شما کاملاً حق دارید که حرکت قوی قیمت را زمانی که برخی اخبار یا رویدادهای اقتصادی مورد انتظار است، پیش بینی کنید. قیمت را درست قبل از اعلام خبر مشاهده کنید و خواهید دید که در جهت خاصی حرکت می کند که اغلب از سطوح حمایت یا مقاومت عبور می کند.

سیگنال دیگری که ممکن است قیمت بخواهد از حمایت یا مقاومت عبور کند، زمانی است که در محدوده کاملاً محدودی نوسان می کند. پس از چنین تثبیت، قدرت کافی برای خروج از حمایت/مقاومت را دارد. در این مورد مراقب باشید زیرا قیمت اغلب برای یک لحظه به محدوده باز می گردد و تنها پس از آن شکسته می شود.

به مثال زیر نگاه کنید.

چگونه می توان شکست ها را از پشتیبانی / مقاومت در Binomo معامله کرد
قیمت پس از تجمیع حمایت را شکست

جوش های کاذب و نحوه جلوگیری از آنها

شکست های کاذب کابوس معامله گران است. برای خیلی ها ضرر آوردند. زمانی که قیمت پس از عبور از حمایت/مقاومت به محدوده بازمی گردد، می توانیم در مورد شکست کاذب صحبت کنیم.

برای جلوگیری از از دست دادن پول در شکست های کاذب، باید نمودارها را با دقت تجزیه و تحلیل کنید. توجه داشته باشید که وقتی قیمت به سطح حمایت یا مقاومت قوی می رسد، کدام روند در حال توسعه است.

به مثال زیر دقت کنید. قیمت به سطح مقاومت رسید اما پس از آن به روند نزولی ادامه داد. وقتی شکست قیمت را می بینید اما فراتر از حمایت/مقاومت باقی می ماند (مقاومت در مثال ما)، می تواند نشان دهنده شکست کاذب باشد.

به شمع مایل به قرمز جامد نگاه کنید که سطح حمایتی جدید ایجاد شده را می شکند (قبل از اینکه مقاوم باشد). این یک روند نزولی را نشان می دهد و این لحظه مناسب برای ورود شما به یک موقعیت کوتاه است زیرا این فقط یک شکست کاذب از خط مقاومت بود.

چگونه می توان شکست ها را از پشتیبانی / مقاومت در Binomo معامله کرد
مثال شکست نادرست در نمودار 1 ساعته AUDUSD

در صورت شکستن سطح حمایت/مقاومت چه باید کرد؟

اگر قیمت از حمایت/مقاومت ضعیف عبور کند، می توانید انتظار داشته باشید که روند در همان جهت ادامه یابد. در مورد حمایت/مقاومت قوی، در نظر بگیرید که قیمت وقتی به این سطح می رسد چگونه رفتار می کند.

اگر به عکس فوری ما در بالا نگاه کنید، قیمت معمولا یک روند نزولی ایجاد می کند. اگر شکست رخ داد، صبر کنید تا بازار مانند زمانی که قیمت ها به حمایت/مقاومت رسیدند رفتار کند. آن زمان برای ورود به تجارت بر اساس روند در حال توسعه است.

جوش های کاذب اتفاق می افتند و نمی توانید کار زیادی در مورد آن انجام دهید. یک تئوری وجود دارد که می گوید زمانی اتفاق می افتد که بازیگران بزرگ بازار بخواهند با قیمت بالا بفروشند یا پایین بخرند. برای انجام این کار، آنها باید قیمت را برای شکستن مقاومت یا حمایت فشار دهند. بنابراین وقتی قیمت مقاومت را می شکند و سپس با یک حرکت قوی به عقب باز می گردد، می توانید سعی کنید به فروشندگان بپیوندید.

معاملات خود را بر اساس روند قیمت قرار دهید تا از شکست های کاذب جلوگیری کنید

همانطور که قبلا گفته شد، مهم است که بدانیم وقتی قیمت به سطح حمایت/مقاومت می رسد چگونه حرکت می کند. این به شما کمک می کند تا در صورت تکرار یک معامله خوب انجام دهید.

برای جمع آوری این دانش، باید نمودار را به دقت مطالعه کنید. توصیه من این است که از نمودار تایم فریم بزرگتری نسبت به بازه معاملاتی خود استفاده کنید. فرض کنید در حال معامله شمع های 5 دقیقه ای هستید. من توصیه می کنم حداقل از یک نمودار 30 دقیقه ای استفاده کنید. ممکن است یک نمودار 1 ساعته نیز باشد.

چگونه می توان شکست ها را از پشتیبانی / مقاومت در Binomo معامله کرد
سطح مقاومت مقاومتی قوی و دقیق در AUDUSD

گاهی اوقات قیمت اغلب از سطح حمایت/مقاومت خارج می شود. استفاده از کمک اضافی از برخی ابزارها و شاخص های اضافی می تواند ایده خوبی باشد. به این ترتیب، معاملات شما مناسب تر خواهد بود.

برای مثال، می‌توانید از اندیکاتور Binomo Bollinger Bands یا یکی از نوسانگرهای معروف استفاده کنید تا به شما کمک کند مناطقی که بیش از حد فروش دارند و بیش از حد خرید شده‌اند را تعیین کنید. می تواند عملکرد تصمیمات بازار شما را بهبود بخشد.

شناسایی سطح حمایت/مقاومت و اقدام بر اساس آن بسیار مهم است. اما برای تسلط بر این مهارت به صبر و حوصله زیادی نیاز است. هدف شما تعیین لحظه مناسب برای ورود به معامله پس از شکست قیمت است.

یادگیری تمرین کردن است. دریغ نکنید و یک حساب آزمایشی Binomo باز کنید. در آنجا می‌توانید خودتان بررسی کنید که قیمت پس از شکست‌ها، چه زمانی رخ می‌دهد و چه کاری باید انجام دهید. همه چیز را در بخش نظرات زیر به ما بگویید.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!