چگونه سطوح حمایت و مقاومت قابل اعتماد را در Binomo پیدا کنیم

چگونه سطوح حمایت و مقاومت قابل اعتماد را در Binomo پیدا کنیم

سطوح حمایت و مقاومت کمک بزرگی به معامله گران می کند. البته زمانی که روی نمودار کشیده شوند. و ترسیم آنها همیشه کار آسانی نیست که بتوان فکر کرد. پشتیبانی و مقاومت برای قابل اعتماد بودن باید به درستی علامت گذاری شوند.

در این مقاله با چند روش خوب برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت در پلتفرم Binomo آشنا خواهید شد.

روش هایی که ارائه خواهم داد به شرح زیر است:

  • پستی و بلندی های محلی
  • بازه های زمانی متعدد
  • میانگین های متحرک
  • سطوح فیبوناچی
  • خطوط روند

پستی و بلندی های محلی

برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت از طریق سطوح پایین و اوج محلی، ابتدا باید نمودار خود را آماده کنید. دارایی را انتخاب کنید، بازه زمانی را انتخاب کنید و به نمودار نگاه کنید. بلندترین قله و پایین ترین پایین را علامت بزنید. ATH اولین مورد خواهد بود - بالاترین زمان. ATL دومین افراطی خواهد بود - کمینه تمام زمان.

گام بعدی این است که تمام قله ها و تمام قسمت های پایین را در نمودار علامت گذاری کنید. در یک روند صعودی، آنها را پایین تر (HL) و بالاتر (HH) می نامند. در طول یک روند نزولی، اوج های پایین تر (LH) و پایین تر (LL) وجود خواهد داشت.

هر خط افقی که پایین و اوج را مشخص می کند به عنوان حمایت یا مقاومت نیز عمل می کند.

بیایید به نمودار نگاه کنیم. در طول روند صعودی، HL ها سطوح حمایت و HH ها مقاومت را نشان می دهند. در طول روند نزولی، LH ها مقاومت و LL ها حمایت هستند.

چگونه سطوح حمایت و مقاومت قابل اعتماد را در Binomo پیدا کنیم
سطوح پایین و اوج محلی به عنوان سطوح حمایت – مقاومت عمل می کنند

بازه های زمانی متعدد

این روش مستلزم آن است که سطوح حمایت و مقاومت را از تایم فریم های بالاتر ترکیب کنید. هنگامی که در بازه زمانی 15 دقیقه ای معامله می کنید، پشتیبانی/مقاومت در تایم فریم 1 ساعته را بررسی کنید. سطوح را علامت گذاری کنید. سپس به تایم فریم 4 ساعته بروید و سطوح را از آنجا در نمودار 15 دقیقه ای خود قرار دهید.

زمانی که حمایت/مقاومت از تایم فریم های بالاتر با تایم فریم های پایین تر مطابقت داشته باشد، سطوح بسیار قوی تر هستند.

چگونه سطوح حمایت و مقاومت قابل اعتماد را در Binomo پیدا کنیم
شما می توانید از چندین بازه زمانی برای شناسایی سطوح مهم قیمت استفاده کنید

میانگین های متحرک

میانگین متحرک راه بعدی برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت است. این می تواند میانگین متحرک ساده یا میانگین متحرک نمایی باشد. می‌توانید دوره‌ها را تنظیم کنید تا بررسی کنید چه چیزی برای این هدف خاص مناسب‌تر است. می توانید میانگین متحرک 20 روزه یا 55 روزه را امتحان کنید و نحوه عملکرد آن را بررسی کنید.

میانگین های متحرک به سادگی به عنوان حمایت/مقاومت پویا عمل می کنند، به این معنی که سطح همراه با حرکات میانگین متحرک در حال تغییر است.

در طول روند نزولی، مشاهده خواهید کرد که میانگین متحرک یک سطح مقاومت پویا ایجاد می کند. قیمت به آن می رسد و سپس به کاهش ادامه می دهد.

در طول روند صعودی، میانگین متحرک به عنوان یک سطح حمایت پویا عمل می کند. دوباره، قیمت ها نزدیک می شوند، ممکن است آن را لمس کنند یا حتی از هم عبور کنند و سپس بیشتر بروند.

چگونه سطوح حمایت و مقاومت قابل اعتماد را در Binomo پیدا کنیم
میانگین متحرک می تواند به عنوان حمایت یا مقاومت پویا عمل کند. در اینجا ما EMA55 را داریم

سطوح فیبوناچی

سطوح محبوب فیبوناچی نیز روش خوبی برای تشخیص سطوح حمایت و مقاومت هستند. بیشترین استفاده در بازار ارز 0.382 و 0.618 است.

یک حرکت عمده به سمت بالا یا نزولی قیمت اغلب با یک عقبگرد بزرگ از حرکت اولیه دنبال می شود. و اغلب این اصلاح تا سطوح فیبوناچی ادامه می یابد.

بیایید به مثال زیر نگاه کنیم. پس از حرکت نزولی طولانی، قیمت تا 0.618 باز می گردد که می تواند به عنوان مقاومت در اینجا در نظر گرفته شود. از آن نقطه، قیمت دوباره در حال کاهش است.

چگونه سطوح حمایت و مقاومت قابل اعتماد را در Binomo پیدا کنیم
سطوح محبوب فیبوناچی می تواند به عنوان یک حمایت - مقاومت عمل کند

خطوط روند

زمانی که قصد ترسیم یک خط روند را دارید، باید حداقل دو قله یا دو پایین را شناسایی کنید. با این حال، هر چه بیشتر بهتر است. با چندین بالا یا پایین، خط روند بهتر تأیید می شود و بنابراین ارزشمندتر می شود.

خط روند در طول روند صعودی به عنوان حمایت و در طول روند نزولی به عنوان مقاومت عمل خواهد کرد. به نظر می رسد قیمت ها بر این خطوط غلبه نمی کنند.

در یک روند جانبی، خط روند حمایت و مقاومت بسیار قوی ایجاد می کند زیرا آنها چندین بار آن سطوح را آزمایش می کنند.

چگونه سطوح حمایت و مقاومت قابل اعتماد را در Binomo پیدا کنیم
خط روند صعودی به عنوان پشتیبان و خط روند نزولی به عنوان مقاومت عمل می کند

خلاصه

سطوح حمایت و مقاومت در معاملات بسیار مهم هستند. آنها را می توان به روش های مختلف شناسایی کرد. امروز، نحوه استفاده از پایین‌ترین و اوج‌های محلی، چند تایم فریم، میانگین متحرک، سطوح فیبوناچی و خطوط روند را برای این منظور توضیح دادم.

برای تأیید نتیجه ای که از روش اول به دست آورده اید، می توانید از روش دیگری استفاده کنید. سطوح زمانی قوی‌تر در نظر گرفته می‌شوند که در عین استفاده از روش‌های مشخصی برای یافتن آن‌ها ثابت باقی بمانند.

اکنون به حساب Binomo خود بروید و شروع به تمرین پیدا کردن سطوح حمایت و مقاومت در نمودار قیمت کنید. هر نظری که در مورد این موضوع دارید با ما در میان بگذارید. بخش نظرات در زیر وجود دارد.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!