همه آنچه باید در مورد تجارت با واگرایی در Binomo بدانید

همه آنچه باید در مورد تجارت با واگرایی در Binomo بدانید

وظیفه اصلی معامله گران مشاهده حرکات قیمت و سپس باز کردن معامله بر اساس این مشاهدات است. گاهی اوقات یک روند قوی در نمودار قیمت قابل مشاهده است و وضعیت کاملاً مشخص است. اما در موارد دیگر، روند ضعیف است یا قیمت تثبیت می شود. یکی از راه های مقابله با آنها جستجوی واگرایی است. خیلی ها نمی دانند در برابر چنین شرایطی چگونه واکنش نشان دهند. و این موضوع پست امروز است.

واگرایی چیست؟

برای تشخیص واگرایی باید از ابزارهای تحلیل تکنیکال ویژه ای استفاده کنید که اسیلاتور نامیده می شود. در پلتفرم Binomo می توانید چند مورد را انتخاب کنید. آنها کمی متفاوت خواهند بود. با این حال، قوانین اصلی یکسان هستند.

یک معامله گر در هنگام شناسایی روند چند احتمال دارد. او به سادگی می تواند یک خط روند ترسیم کند. او همچنین می تواند بازه های زمانی مختلف را تحلیل کند و نتیجه بگیرد. و او می تواند از میانگین متحرک نیز استفاده کند. روند می تواند قوی یا ضعیف باشد. برای کشف قدرت آن می توانیم از همگرایی استفاده کنیم.

همگرایی زمانی اتفاق می افتد که یک نوسان ساز خاص و قیمت هر دو در حال افزایش یا کاهش باشند. در طول روند صعودی، هم قیمت و هم نوسانگر ممکن است یک بالا و سپس یک نوسان ساز دیگر ایجاد کنند که در مقایسه با اولی بالاتر است. در طول روند نزولی، آنها می توانند یک پایین و سپس یک بیشتر که پایین تر از آخرین است تشکیل دهند.

وضعیتی که فقط قیمت به اوج بالاتر و نوسانگر در طول روند صعودی اوج کمتری را تشکیل می دهد واگرایی نامیده می شود. به طور مشابه، زمانی که قیمت یک پایین‌ترین سطح را تشکیل می‌دهد، اما نوسان‌گر در طول روند نزولی پایین‌تر را ایجاد می‌کند. می توانید فرض کنید که روند در حال تضعیف است و به احتمال زیاد در آینده نزدیک معکوس خواهد شد.

برخی از نوسانگرهای ارائه شده توسط Binomo

شما می توانید انواع مختلفی از نوسانگرها را به منظور تشخیص واگرایی اعمال کنید. یکی از آنها واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) است. شما می توانید نمودار نمونه با MACD را در زیر مشاهده کنید. قیمت در حال کاهش است و پایین ترین سطح را ایجاد می کند در حالی که MACD در حال حرکت به سمت بالا و رسیدن به پایین ترین سطح است. می توان آن را به عنوان سیگنالی از معکوس شدن روند در نظر گرفت.

همه آنچه باید در مورد تجارت با واگرایی در Binomo بدانید
به تفاوت بین قیمت و رفتار MACD توجه کنید

اسیلاتور تصادفی نمونه دیگری از نوسانگر است که می توانید از آن استفاده کنید. در نمودار زیر، دوباره روند نزولی وجود دارد. اما فقط قیمت در حال حرکت به سمت پایین است. استوکاستیک در حال افزایش است. روند به زودی معکوس خواهد شد.

همه آنچه باید در مورد تجارت با واگرایی در Binomo بدانید
نمونه دیگری از واگرایی با نوسانگر تصادفی

بهترین نقاط ورود هنگام معامله با واگرایی

بسیاری از معامله گران سیگنال های به دست آمده از واگرایی ها را به اندازه کافی قوی نمی دانند. آنها استدلال می کنند که نوسانگر ممکن است برای مدت طولانی قبل از اینکه روند واقعا معکوس شود واگرایی نشان دهد. بنابراین سوال این است که چه زمانی باید یک تراکنش را باز کنید.

برای یافتن بهترین نقاط ورودی با واگرایی، باید از الگوهای شمعدانی پیروی کنید و تکنیک‌های عمل قیمت را اجرا کنید. به عنوان مثال، می توانید پین بار را در بالای روند صعودی یا پایین روند نزولی مشاهده کنید و بلافاصله پس از آن وارد معامله شوید.

همه آنچه باید در مورد تجارت با واگرایی در Binomo بدانید
نوار پین می تواند به عنوان یک محرک تراکنش استفاده شود

شاخص قدرت نسبی (RSI) نوسانگر دیگری است که می تواند کمک بزرگی در تشخیص واگرایی باشد. به نمودار زیر نگاهی بیندازید. RSI واگرایی را نشان می دهد. حالا میله های قیمت را رعایت کنید. الگوی دوتایی شکل گرفته است. این به شما تأییدیه ای از یک لحظه خوب برای ورود به معامله می دهد.

همه آنچه باید در مورد تجارت با واگرایی در Binomo بدانید
الگوی دوباله تایید شده توسط واگرایی RSI

خلاصه

نوسانگرها به شما کمک می کنند تا یک واگرایی را متوجه شوید. واگرایی چیزی نیست که همیشه اتفاق بیفتد. گاهی اوقات، تشخیص آن کار دشواری است. اما هنگامی که آن را قابل مشاهده کردید، می توانید انتظار داشته باشید که روند به زودی معکوس شود. برای شناسایی بهترین نقاط ورودی، از تکنیک های اضافی مانند تشخیص الگوهای شمعدان استفاده کنید.

Binomo یک حساب تمرینی ارائه می دهد. باز کردن آن برای شما هزینه ای ندارد. علاوه بر این، با پول نقد مجازی پر می شود، بنابراین تمام تراکنش هایی که در آنجا انجام می دهید بدون هیچ خطری هستند. این مکانی عالی است که در آن می توانید تشخیص واگرایی ها و یافتن نقاط ورود برای تراکنش های خود را تمرین کنید که برای شما سود به همراه دارد.

در بخش نظرات زیر در مورد تجربه خود در مورد واگرایی ها به ما بگویید. خوشحال می شوم از شما بشنوم.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!