نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در Binomo

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در Binomo

عرضه و تقاضا چیزی است که بازارها را در سراسر جهان مالی هدایت می کند. قانون تقاضا می گوید که تقاضا با قیمت نسبت معکوس دارد. وقتی قیمت بالا می رود، تقاضا کمتر می شود زیرا خریداران نمی خواهند پول زیادی برای خرید یک محصول خرج کنند. اما وقتی قیمت پایین می آید، تقاضا بیشتر می شود زیرا خریداران مشتاقانه خرید می کنند. قانون عرضه می گوید که عرضه با قیمت نسبت مستقیم دارد. وقتی قیمت پایین است، عرضه کم است زیرا فروشندگان مایل به فروش با چنین قیمت پایینی نیستند. اما زمانی که قیمت بالا باشد، عرضه نیز افزایش می یابد زیرا فروشندگان مایلند محصولات را با بالاترین قیمت ممکن بفروشند.

اینها قوانین ساده عرضه و تقاضا هستند. حال، بیایید ببینیم که چگونه از مناطق عرضه و تقاضا در بازارها برای تجارت در Binomo استفاده کنیم.

شناخت مناطق عرضه و تقاضا در Binomo

مناطق عرضه و تقاضا را می توان به عنوان منطقه وسیع سطوح حمایت و مقاومت شناسایی کرد. اما ایده پشت آنها متفاوت است. سطوح حمایت و مقاومت به این دلیل کار می‌کنند که به قله‌ها و پایین‌های گذشته متصل هستند که آشکارا برای فعالان بازار قابل مشاهده است. عرضه و تقاضا بیشتر در مورد ارزان یا گران است. تقاضا در سطح حمایت و عرضه در سطح مقاومت شکل می گیرد.

برای یافتن مناطق عرضه و تقاضا، باید به دنبال شمع های بلندی باشید که بعدا ظاهر می شوند. سپس، شما باید مبنای حرکت سریع قیمت را که معمولاً نوسانات جانبی است، شناسایی کنید.

تجارت با مناطق عرضه و تقاضا در پلت فرم Binomo

به طور معمول، زمانی که قیمت در منطقه تقاضا سقوط می کند، سیگنالی برای حرکت رو به بالا است. این به این معنی است که شما باید یک موقعیت خرید باز کنید. در پلتفرم Binomo از جفت ارز (CFD) به جای معاملات با زمان ثابت استفاده کنید. به یاد داشته باشید که یک توقف ضرر درست زیر منطقه تقاضا (یا بالای منطقه عرضه برای موقعیت های فروش) تنظیم کنید.

وقتی قیمت به منطقه عرضه می رسد، معمولاً قیمت به زودی کاهش می یابد. به همین دلیل باید کوتاه وارد شوید.

گاهی اوقات تقاضا به منطقه عرضه یا برعکس تبدیل می شود. این شبیه به تغییر نقش بین پشتیبانی و مقاومت است.

شکل های مختلفی از عرضه و تقاضا وجود دارد. بیایید نگاهی دقیق تر به چند مورد رایج بیندازیم.

الگوهای ادامه روند

تقاضا و عرضه می توانند الگوهای ادامه روند را تشکیل دهند. زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت در حال افزایش است، سپس با ایجاد سطح پایه نوسان می‌کند و پس از آن به افزایش خود ادامه می‌دهد. سپس می توان گفت که منطقه تقاضا ایجاد می شود. زمانی که قیمت پس از رالی مجدداً به سطح تقاضا می‌رود، باید موقعیت خرید را وارد کنید.

در طول روند نزولی، الگوی زمانی ایجاد می شود که قیمت به پایه سقوط می کند و سپس شکسته می شود و بیشتر به سمت پایین حرکت می کند. هنگامی که قیمت پس از رالی به منطقه عرضه بازگشت، یک معامله فروش باز کنید.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در Binomo
الگوهای ادامه روند عرضه و تقاضا

الگوهای معکوس روند

زمانی که قیمت در حال کاهش بود، مدتی در محدوده پایه حرکت می کند و پس از آن تغییر جهت می دهد، منطقه تقاضا و الگوی برگشت تقاضای احتمالی را دریافت می کنیم. در لحظه ای که قیمت دوباره سطح تقاضا را لمس می کند، باید یک موقعیت خرید باز کنید.

الگوی معکوس عرضه زمانی ایجاد می شود که پس از روند صعودی و نوسانات درون پایه، قیمت به سمت پایین حرکت کند. به همین دلیل است که باید تجارت فروش را در اینجا باز کنید. زمانی که قیمت در حال بازدید مجدد از منطقه عرضه از قبل ایجاد شده است را وارد کنید.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در Binomo
الگوهای معکوس روند عرضه و تقاضا

منطقه تلنگر

زمانی که تقاضا به عرضه تغییر می کند، منطقه تلنگر می گوییم. مناطق عرضه و تقاضا در نهایت به پایان خواهند رسید. این زمانی اتفاق می افتد که قیمت از منطقه عبور کند و بیشتر حرکت کند. گاهی اوقات انجام آن قیمت پایه جدیدی را برای الگوی عرضه/تقاضای جدید باقی می گذارد. سپس می توان گفت که منطقه نقش خود را تغییر داده است.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در Binomo
منطقه چرخشی - تغییر نقش


چقدر تقاضا و عرضه قوی است

قدرت عرضه و تقاضا را می توان با انواع شمع هایی که پس از خروج از این سطوح ظاهر می شوند اندازه گیری کرد. هنگامی که قیمت به طور ناگهانی به سمت بالا یا پایین حرکت می کند و شمع ها بلند و همرنگ هستند، این نشان دهنده تقاضا یا عرضه بسیار قوی است. هنگامی که شمع ها با طول متوسط ​​و گاه به گاه تغییر می کنند، مناطق همچنان قوی در نظر گرفته می شوند. پس از تقاضا یا عرضه ضعیف، قیمت بدون قدرت زیاد در حال حرکت است.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در Binomo
دینامیک حرکت پس از خروج از پایه

راه دیگر برای تعیین اینکه آیا سطح قوی است یا خیر، زمان صرف شده در منطقه است. در این حالت زمان صرف شده در عرضه یا تقاضا با قدرت منطقه رابطه معکوس دارد. چنین زمان کوتاهی در داخل منطقه شاهدی بر عدم تعادل بیشتر تقاضا یا عرضه است.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در Binomo
زمان صرف شده در منطقه

طول حرکت قیمت از تقاضا یا عرضه و برگشت نیز اطلاعاتی در مورد قدرت سطوح می دهد. این سطح زمانی قوی است که قیمت قبل از بازگشت به دورتر حرکت کند.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در Binomo
اندازه حرکت قبل از بازگشت به منطقه

هر بار که قیمت به آن باز می گردد، سطح ضعیف می شود. اولین باری که قیمت تقاضا یا عرضه را لمس می کند، منطقه قوی ترین است. دفعه بعد هنوز نسبتا قوی است، اما با هر بازگشت بعدی قیمت ضعیف می شود.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در Binomo
هر لمس منطقه آن را ضعیف می کند

استفاده از مناطق عرضه و تقاضا برای ورود به موقعیت معاملاتی در Binomo

ابتدا باید مناطق تقاضا و عرضه را شناسایی کنید. آنها را در بازه های زمانی بالاتر جستجو کنید.

مرحله بعدی بررسی نحوه پذیرش سطوح در بازه زمانی مورد نظر برای معامله است.

اکنون منتظر سیگنال عمل قیمت باشید و مطابق با آن وارد معامله شوید.

در زیر، نمونه‌ای از یک بازه زمانی ساعتی برای جفت ارز GBPUSD وجود دارد.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در Binomo
ابتدا مناطق عرضه و تقاضا را مشخص کنید، سپس تجارت کنید

هنگامی که یک منطقه تقاضا یا عرضه قوی را مشاهده می کنید، باید یک موقعیت معاملاتی را وارد کنید.

خلاصه

عرضه و تقاضا مبنای همه بازارهای مالی است. قوانین جهانی در مورد آنها وجود دارد و شما می توانید از این دانش برای یافتن بهترین نقاط ورود برای معاملات خود استفاده کنید. این استراتژی‌ها صد در صد تضمین نمی‌کنند که یک معامله موفق داشته باشید، اما ریسک را به حداقل می‌رساند و شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهد، که بیشترین امیدی است که با هر استراتژی می‌توانید داشته باشید.

شناسایی سطوح عرضه و تقاضا در حساب آزمایشی را تمرین کنید. Binomo آن را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهد و آن را با پول نقد مجازی عرضه می کند.

در بخش نظرات زیر در مورد تجربه خود در تجارت با حوزه های عرضه و تقاضا در پلت فرم Binomo به ما بگویید.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!