نحوه شناسایی روند در Binomo

نحوه شناسایی روند در Binomo

اخیراً مقاله ای در مورد تجارت با سیگنال های سطح روند در کنار RSI و سطح پشتیبانی/مقاومت منتشر کرده ام. و سپس من یک سوال از خوانندگانم دریافت کردم "چگونه یک روند را شناسایی کنیم؟"

این در واقع یک سوال بسیار خوب است. برای کسانی که سال ها معامله می کنند، پاسخ بسیار ساده خواهد بود. آنها به نمودار نگاه می کنند و می دانند. اما برای کسانی که در آغاز ماجراجویی معاملاتی هستند، ممکن است دشوارتر باشد.

من تصمیم گرفتم نیازهای خوانندگانم را برآورده کنم و این مقاله خاص را در مورد شناسایی روند بنویسم.

نسبیت روند

ساده‌ترین راه برای توصیف یک روند این است که بگوییم روند صعودی زمانی است که قیمت‌ها در سطوح بالاتر و بالاتر و پایین‌تر باقی می‌مانند. روند نزولی توسط نزولی به پایین و پایین تر شکل می گیرد.

با این حال، روندها یکنواخت نیستند. دوره های تثبیت قیمت اغلب اتفاق می افتد. در طول این مدت، در روند صعودی، نزولی‌های پایین‌تر-بالا و پایین-پایین و برعکس در روند نزولی را خواهید دید.

قیمت بین سطوحی به نام حمایت و مقاومت متغیر خواهد بود.

نکته دیگر این است که سهولت تشخیص روند بستگی به بازه زمانی شمع انتخابی شما دارد. وقتی به نمودارهای شمع فواصل 5 دقیقه ای یا 10 دقیقه ای نگاه می کنید، همه چیز کمی متفاوت به نظر می رسد. دو نمودار در زیر وجود دارد که می خواهم شما را بررسی کنید.

نحوه شناسایی روند در Binomo
خط روند در نمودار 5 متری AUDUSD
نحوه شناسایی روند در Binomo
خط روند در نمودار 10 متری AUDUSD

به وضوح می توانید ببینید که خواندن نمودار با فاصله زمانی بالاتر ساده تر است. روند بهتر است شناسایی شود، مناطق تثبیت قیمت باریک تر هستند. همچنین ممکن است متوجه شوید که قیمت پس از ادغام به خط روند نزدیک می شود.

2 روش معاملاتی با استفاده از روند در Binomo

اولین چیز این است که بدانید چگونه روند را شناسایی کنید. هنگامی که با آن آشنا شدید، وقت آن است که از آن برای یافتن یک فرصت تجاری خوب استفاده کنید. در اینجا نکاتی را با شما به اشتراک خواهم گذاشت. لطفاً به یاد داشته باشید که همیشه با روند معامله کنید.

با شکست ها معامله کنید

در روند نزولی زیر خطوط حمایتی ترسیم شده است. می توانید ببینید گاهی اوقات قیمت به آنها می رسد. اما نقطه ورود شما زمانی است که اولین کندل نزولی از سطح حمایت فراتر می رود.
نحوه شناسایی روند در Binomo

زمانی که قیمت به عقب برگشت، معامله کنید

در نمودار مثالی زیر دوباره یک روند نزولی وجود دارد. یک خط روند و یک خط مقاومت ترسیم شده است. وقتی قیمت به نقطه تقاطع آنها رسید، بلافاصله پایین تر می رود. این تاییدی است بر اینکه قیمت ادامه خواهد داشت و لحظه ای عالی برای انجام معامله فروش است.

نحوه شناسایی روند در Binomo

یکی دو نمونه دیگر. به نمودار زیر نگاه کنید.

نحوه شناسایی روند در Binomo
شماره 1. در این مرحله، این یک روند جدید توسعه یافته است. پس از شکستن خط مقاومت، قیمت به سطح سابق بازگشت که اکنون می تواند به عنوان یک حمایت عمل کند. پس از اولین شمع صعودی، ما در اینجا یک سطح پشتیبانی و خط روند مثبت تست پینبار صعودی را در همان زمان داریم. این یک مجموعه فوق العاده برای طولانی شدن است.
در نقطه شماره 2، کندل صعودی خط روند را لمس می کند و سیگنالی را نشان می دهد که روند صعودی قوی ادامه خواهد داشت. و دوباره سطح پشتیبانی را لمس می کند. زمان خوبی برای ورود به موقعیت خرید.

خلاصه

شناسایی گرایش اندکی هنر آمیخته با علم است. من توصیه می کنم از فواصل شمع های طولانی تر و همچنین نمودارهای طولانی تر، از 3 ساعت تا 1 روز استفاده کنید. به این ترتیب، تشخیص یک روند آسان تر خواهد بود.

نحوه شناسایی روند در Binomo

برای ترسیم یک خط روند، در مورد روند صعودی، به سطوح پایین و پایین هر زمان که متوجه روند نزولی شدید، بپیوندید.

مرحله بعدی شناسایی سطح حمایت/مقاومت و مشاهده قیمت است. وقتی یکی از سطوح را شکست، ممکن است پیش بینی کنید که روند در همان جهت ادامه خواهد داشت. به همین دلیل است که باید در این مرحله با توجه به دوره روند وارد یک موقعیت شوید.

راهنمای ما در مورد استراتژی سیگنال سطح روند را بررسی کنید تا دانش خود را در مورد تجارت با روند عمیق تر کنید.

امیدوارم اکنون به سؤال خوانندگانم در مورد شناسایی روند در Binomo پاسخ داده باشم. به هر حال، اما دانش در عمل. با این حال، همیشه مراقب ریسک باشید. هیچ استراتژی کاملاً بدون ریسک نیست و فقط باید پس از بررسی و تمرین دقیق از هر کدام از آنها استفاده کنید.

به ما بگویید چگونه گذشت. از بخش نظرات زیر استفاده کنید.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!